Previous
 • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

 • İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Proje Faaliyet Alanını Ziyareti

  İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Proje Faaliyet Alanını Ziyareti

 • Misyonumuz & Vizyonumuz

  Misyonumuz & Vizyonumuz

 • İlginizi Çekebilecek Yazılarımız

 • Seramik Atölyesi

  Seramik Atölyesi

 • Müzik Atölyesi

  Müzik Atölyesi

 • Mum Atölyesi

  Mum Atölyesi

Next

KOSGEB Girişimcilik Semineri

İstanbul Kalkınma Ajansı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yürütülen ve İstanbul, Silivri ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, İstanbul Valiliği ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ortağı olduğu “Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi Projesi” 15 Ocak 2017 tarihinde resmi olarak başladı.

Proje ile İstanbul’da bulunan, denetimli serbestlikten faydalanan ve bağımlılık riski taşıyan, iş bulma ve iş kurma konusunda dezavantajlı durumda olan yükümlülerin, verilecek atölye eğitimleri ve girişimcilik seminerleriyle desteklenerek, topluma yeniden kazandırılmaları hedeflenmektedir. Yükümlülerin yeniden topluma kazandırılma sürecinde Girişimcilik Semineri, Denetimli Serbestlik Müdürlükleri içinden belirlenen 20 memur tarafından verilecektir.

Girişimcilik semineri verecek Denetimli Serbestlik Müdürlüğü memurları, 27-28 şubat tarihleri arasında KOSGEB İkitelli Müdürlüğü’nde, KOSGEB uzmanları tarafından verilen seminere katıldılar. Seminerde, katılımcılara KOSGEB tarafından verilen destek türleri ve başvuru süreci hakkında kapsamlı bilgiler örnekler üzerinden aktarıldı. Seminere katılan tüm memurlara katılım sertifikası verildi.

Bu eğitime katılan memurlar, Bakırköy, İstanbul, Silivri ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde Girişimcilik Seminerleri düzenleyeceklerdir. Proje sonuna kadar 4500 yükümlünün bu seminerlerden faydalanması beklenmektedir.

 

Paylaşın