Previous
 • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

 • İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Proje Faaliyet Alanını Ziyareti

  İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Proje Faaliyet Alanını Ziyareti

 • Misyonumuz & Vizyonumuz

  Misyonumuz & Vizyonumuz

 • İlginizi Çekebilecek Yazılarımız

 • Seramik Atölyesi

  Seramik Atölyesi

 • Müzik Atölyesi

  Müzik Atölyesi

 • Mum Atölyesi

  Mum Atölyesi

Next

KOSGEB Girişimcilik Semineri

KOSGEB Girişimcilik Semineri

İstanbul Kalkınma Ajansı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yürütülen ve İstanbul, Silivri ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, İstanbul Valiliği ve İstanbul Aydın Üniversitesi’nin ortağı olduğu “Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi Projesi” 15 Ocak 2017 tarihinde resmi olarak başladı.

Proje ile İstanbul’da bulunan, denetimli serbestlikten faydalanan ve bağımlılık riski taşıyan, iş bulma ve iş kurma konusunda dezavantajlı durumda olan yükümlülerin, verilecek atölye eğitimleri ve girişimcilik seminerleriyle desteklenerek, topluma yeniden kazandırılmaları hedeflenmektedir. Yükümlülerin yeniden topluma kazandırılma sürecinde Girişimcilik Semineri, Denetimli Serbestlik Müdürlükleri içinden belirlenen 20 memur tarafından verilecektir.

Girişimcilik semineri verecek Denetimli Serbestlik Müdürlüğü memurları, 27-28 şubat tarihleri arasında KOSGEB İkitelli Müdürlüğü’nde, KOSGEB uzmanları tarafından verilen seminere katıldılar. Seminerde, katılımcılara KOSGEB tarafından verilen destek türleri ve başvuru süreci hakkında kapsamlı bilgiler örnekler üzerinden aktarıldı. Seminere katılan tüm memurlara katılım sertifikası verildi.

Bu eğitime katılan memurlar, Bakırköy, İstanbul, Silivri ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde Girişimcilik Seminerleri düzenleyeceklerdir. Proje sonuna kadar 4500 yükümlünün bu seminerlerden faydalanması beklenmektedir.

 

Paylaşın

Kariyer ve Yaşam Koçluğu Becerileri Eğitimi

Kariyer ve Yaşam Koçluğu Becerileri Eğitimi

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yürütülen ve İstanbul, Silivri ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlükleri, İstanbul Valiliği ve Aydın Üniversitesi’nin ortağı olduğu “Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi Projesi” 15 Ocak 2017 tarihiyle resmi olarak başladı.

Proje ile, İstanbul’da bulunan, denetimli serbestlikten faydalanan ve bağımlılık riski taşıyan, iş bulma ve iş kurma konusunda dezavantajlı durumda olan yükümlülerin, verilecek atölye eğitimleri ve girişimcilik seminerleriyle desteklenerek, topluma yeniden kazandırılmaları hedeflenmektedir.

Proje kapsamında, 1200 yükümlünün  ilgi alanlarına göre; müzik, seramik, cam, ebru ve mum atöylelerinde eğitim alması, 4500 yükümlünün girişimcilik seminerine katılması, 120 yükümlünün uygulamalı girişimcilik eğitimine katılması, 1800 yükümlünün kariyer ve yaşam koçluğu hizmeti alması katılması hedeflenmektedir.

Hükümlülere verilecek olan “Kariyer ve yaşam danışmanlığı”  hizmeti ve “Girişimcilik” seminerleri, proje kapsamında Denetimli Serbestlik Müdürlüklerindeki personele verilen eğitimlerle sağlanacaktır.

Selnur Gülek ve ekibi tarafından 6 Şubat Pazartesi günü, Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde  dört müdürlükte görev yapan uzmanlara “Kariyer ve Yaşam Koçluğu Becerileri” eğitimi verilmiştir. 

Paylaşın