Previous
 • KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

  KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

 • İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Proje Faaliyet Alanını Ziyareti

  İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Proje Faaliyet Alanını Ziyareti

 • Misyonumuz & Vizyonumuz

  Misyonumuz & Vizyonumuz

 • İlginizi Çekebilecek Yazılarımız

 • Seramik Atölyesi

  Seramik Atölyesi

 • Müzik Atölyesi

  Müzik Atölyesi

 • Mum Atölyesi

  Mum Atölyesi

Next

Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi Projesi Açılışı

 

Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün sahibi olduğu, İstanbul Valiliği tarafından koordinasyonu yapılan, İstanbul, Silivri ve İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürlükleri ve İstanbul Aydın Üniversitesinin ortağı olduğu; İstanbul Kalkınma Ajansı 2016 yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında desteklenen, “Denetimli Serbestlik Sanat ve Girişimcilik Merkezi Projesi” 24.05.2017 Çarşamba günü Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde düzenlenen açılış programı ile basına tanıtıldı. 

Proje,  denetimli serbestlikten faydalanan ve bağımlılık riski taşıyan yükümlülerin iş bulma ve iş kurma konusundaki dezavantajlı durumlarını verilecek eğitimlerle (atölye eğitimleri ve girişimcilik seminerleri) düzeltmeyi ve bireyleri topluma yeniden kazandırmayı hedeflemektedir. Proje, kendi alanında pilot bir çalışmaya öncülük etmektedir. Proje süresince denetimli serbestlikten faydalanan 1200 yükümlünün sanat atölyelerine, 4500 yükümlünün girişimcilik seminerlerine katılması öngörülmektedir. Proje kapsamında dört müdürlükte toplam 14 atölye kuruldu.

Düzenlenen açılış toplantısına Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Selami Hatipoğlu, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Bülent Gümüş,  Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Sayın Fuat Arı, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Özgün Özkan Yavuz, İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Uğur Tekin, İstanbul Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Necmi Sultani, Silivri Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Vedat Zencir, KOSGEB İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Sayın Özay Cebeci, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yöneticileri ve projede görev alan personeller katıldı.

Program, projenin tanıtımı ve Bakırköy Denetimli Serbestlik Müdürü Sayın Soydan Çetinkaya’nın açılış konuşmasıyla başladı. Çetinkaya projenin kapsama alanını kısaca tanıttıktan sonra projenin sürdürülebilirliğini ön plana çıkararak proje ortaklarına ve İstanbul Kalkınma Ajasına teşekkür etti.

İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Özgün Özkan Yavuz, “Kalkınma sadece ekonomik olarak değil sosyal olarak da gerçekleştiğinde bir denge sağlanıyor… 

Bu projeyi çok geniş bir alanda hem sosyal kalkınmaya hem de girişimciliğe destek olduğu için ve örnek bir proje olma niteliğinden dolayı destekledik” dedi.

Açılış konuşmasında söz alan Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Sayın Fuat Arı da ”Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde 175 kişiyle 24.000 yükümlüye hizmet veriyoruz. Bu hizmetler yükümlülerin mesleki becerilerinden ailelerine kadar kapsamlı bir süreci içermektedir. Bu projede yükümlülerimize böyle bir olanak sağladığımız için çok mutluyuz” dedi

Açılış programı proje kapsamında eğitim alan personellerin sertifika töreni ile sona erdi.

İstanbul Kalınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Özgül Özkan Yavuz, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Selami Hatipoğlu, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Bülent Gümüş sanat atölyelerinin açılışını gerçekleştirdi.  Davetliler atölyeleri gezerek yapılan işleri incelediler. Ebru atölyesinde gerçekleşen ders ve müzik atölyesindeki müzik dinletisi katılımcıların beğenisini kazandı.

Shell İndir Oyun Hileleri